Ne İçin Varız

 

 

Güçlü Bir Misyon ile Atılacak Büyük Adımlar

Bazıları “geleceği” önceden tahmin edemeyeceğimizi söyler. Ancak “gelecek” bilgi ile anlayabileceğimiz bir gerçektir. Az bir bilgi bile buna yetebilir. Bu nedenle vizyonumuzu geliştirecek kılavuzları doğru seçmeli ve mesleğimizin geleceğini buna göre inşa etmeliyiz. İstanbul Mali Müşavirler Umut Hareketi adı altında kurduğumuz oluşumun amacı, özellikle genç mali müşavirlerimiz ve mesleğin geleceği için umut olmaktır. 

Bizler muhasebe mesleğinin sadece defter tutma, vergi beyannameleri ve bildirimlerinden ibaret olmadığına inanan bir grubuz. Çünkü biliyoruz ki dijital dönüşümde yaşanan hız, mesleğimizde de ciddi değişimlere yol açacaktır.

  Meslek mensuplarının yeniliklere ayak uydurabilmesi, teknolojiyi takip etmesi ve onun sunduğu imkanları kullanarak optimum fayda sağlayabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hem bu mesleği yıllardır icra eden meslek mensuplarına hem de mesleğe yeni adım atan genç mali müşavirlerimize ihtiyaç duydukları desteği sağlama konusunda kararlıyız. 

Eğitim/sınav/staj dönemlerini bitiren genç meslektaşlarımız büyük zorluklarla ve yüksek maliyetlerle meslek hayatlarına başlıyorlar. Ardından en çok ihtiyaç duydukları konular olan; ofis açma, muhasebe programı, pratiğe yönelik eğitimler ile mesleki bilgilerin paylaşılması gibi önemli sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Kurumsallaşma yolunda meslek mensuplarımıza gerekli destek sağlanmalı ve yalnız olmadıkları hissettirilmelidir.

Tüm Hakları Saklıdır. Gusto Bilişim | Kurumsal Yazılım ve SEO Hizmeti