Finans Atölyelerinde Ücretsiz Uygulamalı Mesleki Eğitim İmkânı

Bildiğiniz gibi İstanbul’ da 50 bine yakın meslek mensubumuz var. Bu sayının yaklaşık üçte ikisi de iş akdiyle bir şirkete bağlı olarak çalışıyor. Biz bu meslektaşlarımızın büyük bir bölümünün maalesef hak ettiği değeri görmediğini düşünüyoruz.

Yıllardır çalıştıkları şirketlerde, tüm muhasebe ve belge süreçlerini yönetmelerine rağmen, Yönetim Kurullarıyla tek ilişkileri yine vergi ve beyannameler oluyor. Karlılık, verimlilik, nakit akışı ve bütçe başta olmak üzere, finansal birçok konuda gerekli temel bilgilere sahip olmalarına rağmen, pratik uygulama ve yazılım desteğinden mahrum olduklarından kendilerini yeterli görmüyorlar.   

Sadece az sayıda meslektaşımız Finansal mühendislik bilgilerini kullanabiliyorlar. Ve özellikle bugün içinde bulunduğumuz gibi finansal kriz dönemlerinde firmalarına katma değerli hizmet sunabiliyorlar.

Öte yandan bu konuda belgesi ve hiçbir akademik altyapısı olmadığı halde teknolojiyi iyi kullanan ve pratik uygulama yapan kişiler finans müdürü unvanıyla bu koltuklarda yer alabiliyorlar.  

Halbuki finans mühendisliği bizim en önemli gücümüz. Ve maalesef bu gücümüzü büyük ölçüde elimizden almışlar. Bizi sadece defter tutan ve beyanname hazırlayan bir meslektaş haline getirmişler.

Tesmer Eğitim merkezlerinde kurulacak Finans Atölyelerinde meslektaşlarımızı sadece uygulamalı mesleki eğitimlerle değil, kişisel gelişim eğitimleriyle de mutlaka desteklemeliyiz. Başta Zaman Yönetimi, Kişisel İmaj, Etkili İletişim, Beden dili ve Hitabet olmak üzere bir çok konuda meslek mensuplarımızı daha donanımlı bir hale getirmeliyiz.

Yine muhasebe programlarıyla entegre çalışacak ve başta Finansal Analiz Raporu olmak üzere Yönetim Raporlamalarının hazırlanmasını kolaylaştıracak yazılımlarla da desteklemeliyiz.

Yani Odamızın ve Türmob’un kaynaklarıyla meslektaşlarımızın HAYATINA DOKUNMALIYIZ. 

Tüm Hakları Saklıdır. Gusto Bilişim | Kurumsal Yazılım ve SEO Hizmeti