Hakkımızda

Neden Mali Müşavirler Umut Hareketi

Tek Meslek, Tek Oda, Tek birlik şiarından vazgeçmeden, Meslektaşın "Ekonomik, Demokratik Hak ve Özgürlüğünü korumak ve Geliştirmek" amacından taviz vermeden, umutların azaldığı hatta tükendiği günlerde, Meslektaşa UMUT olmak, edilgen yapımızdan kurtulup Etkin, Aktif, Samimi, Meslek ve Meslektaş odaklı örgütlenmeyi öne çıkartmak için yola çıktık. Örgütlenme felsefemiz Cumhuriyetimizin kazanımlarından ve Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeden, "Bir şey olmak isteyenlerin değil, BİR ŞEY YAPMAK İSTEYENLERİN" önünü açmak, genç ve dinamik kadrolar yetiştirmek, tabandan tavana örgütlenerek yükselmektir.

Ortak aklın öncülüğünde, “söyleyecek sözüm var” diyen tüm meslektaşların söylem ve isteklerine samimi olarak kulak vermek, bu istek ve söylemleri için demokratik ortam hazırlamak da önemli hedeflerimizden birini oluşturmaktadır. Oluşturmak istediğimiz kadroların, makamdan güç alan değil, makama güç ve değer katan liyakatli kişiler olması, meslek mensubunun dertlerine tercüman değil çare olması birincil önceliğimiz olacaktır. Nispi temsil sistemini onaylıyor, yaptıklarından çekincesi olmayanlar için iyi bir oto kontrol mekanizması oluşturduğuna inanıyoruz. Yasada olmamasına rağmen İSMMMO ve TÜRMOB da Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu dışında oluşturulacak komisyon ve kurullarda da nispi temsil uygulamaya alacağımızı beyan ediyoruz.

Farklı görüş ve düşünceleri zenginliğimiz olarak kabul ediyor ve ilk icraatımızın ODA DANIŞMA MECLİSİNİ aktif hale getireceğimize söz veriyoruz. Samimi olarak "Bir şey olmak isteyenlerle değil, BİR ŞEY YAPMAK" isteyenlerle yol yürümek istiyoruz. Bu çağrıya katkı sunan arkadaşlarımızla üreteceğimiz sinerji, bilgi ve deneyimle ortak aklın öncülüğünde birleştiğinde başarı bizler için kaçınılmaz olacaktır. Yol arkadaşlığınızın sözde değil gerçekten ne kadar değerli olduğunu bir araya geldiğimizde yaşayarak görmek için samimi olarak kapılarımızı açtık.

Mali Müşavirler Umut hareketine Hoş Geldiniz.

Umut hareketi tüzük için tıklayınız

Tüm Hakları Saklıdır. Gusto Bilişim | Kurumsal Yazılım ve SEO Hizmeti